شرایط حریفان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

شرایط حریفان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

. نوشته شده در لیگهای ایران, ورزش 427 بدون نظر

به نظر می‌رسد که تیم‌های ایرانی به خصوص سرخپوشان محبوب پایتخت کار راحتی برای صعود به مرحله حذفی نداشته باشند.

با اتمام بازی‌های دیروز(سه‌شنبه) و مشخص شدن شکل نهایی گروه‌های غرب و شرق آسیا، تیم‌های حاضر به طور کامل رقبای خود را شناختند. شاید بررسی رقبای تیم‌های ایرانی حاضر در این مرحله برای آشنایی با شرایط حال حاضر تیم‌ها برای علاقه‌مندان به فوتبال جالب باشد.

گروه «A»

در این گروه از رقابت‌ها تیم سرخ‌پوش پایتخت که این روز‌ها حال و روز خوشی ندارد با رقبای سر‌سختی همگروه شده است. پرسپولیس از ۲۰ بازی خود هفت برد، ۹ باخت، چهار ۴ تساوی، ۲۰ گل زده، ۲۳ گل خورده دارد و با ۲۵ امتیاز تیم نهم لیگ برتر ایران است.

النصر عربستان یکی از رقبای پرسپولیس که بسیار آماده به نظر می‌رسد تیم نخست لیگ باشگاهی عربستان است. زردپوشان عربستان در حالی تیم نخست عربستان هستند که از ۱۵ بازی، ۱۲ برد، یک باخت، دو مساوی کسب کرده‌اند و با ۳۳ گل زده و ۱۱ گل خورده و ۳۸ امتیاز در بهترین شرایط به سر می‌برند.

دیگر رقیب پرسپولیس از خلیج فارس می‌آید. لخویای قطر هم به مانند النصر در شرایط خوبی به سر می‌برد. لخویا از ۱۷ بازی خود ۳۹ امتیاز به دست ‌آورده‌ و دومین تیم لیگ ستارگان قطر است. این تیم قطری ۱۲ برد، دو باخت، سه تساوی کسب کرده است و در این تعداد بازی ۳۸ گل زده و ۱۷ گل خورده دارد.

بنیادکار ازبکستان که با حذف دور از انتظار الجزیره امارات به این مرحله رسید، تیم نخست لیگ کشورش است. بنیادکار با نتیجه دو بر یک از سد الجزیره گذشت. بنیادکار به دلیل تعطیلات پیش فصل ازبکستان هنوز بازی‌های خود را آغاز نکرده است. با این شرایط پرسپولیس باید خیلی آماده‌تر از این‌ها نشان دهد.

گروه «B»

گروه نفت تهران که این روزها نام خود را بیش از پیش بر سر ‌زبان‌ها انداخته است و با مدیریت صحیح به این مرحله رسیده است دیروز ( سه شنبه) در یک بازی نفسگیر، با یک گل امیر ارسلان مطهری، الجیش قطر پر‌قدرت و پرستاره را حذف کرد. نفت که با یک بازی بیشتر در لیگ ایران تیم نخست است با گذشت از سد الجیش و صعود به این گروه به چالش سختتری کشیده می‌شود.

الشباب عربستان که در چند فصل اخیر تیم حاضر این رقابت‌ها بوده است امسال هم شرایط بدی را تجربه نمی‌کند. الشباب در ۱۵ بازی از لیگ عربستان هشت برد، سه باخت، ۴ تساوی، ۱۸ گل زده، ۱۱ گل خورده و ۲۸ امتیاز دارد و تیم چهارم این کشور است.

العین امارات، تیم متمول حاشیه خلیج فارس، با ۴۲ گل زده و ۱۳ گل خورده از تیم سازمان شده ای بهره می‌برد. العین با یک بازی کمتر نسبت به الجزیره در حالی تیم دوم امارات است که در ۱۵ بازی، ۱۱ برد، یک باخت، سه مساوی، ۳۶ امتیاز دارد. العین بیشترین تفاضل گل را در غرب آسیا داراست.

پاختاکور هم بسان دیگر تیم‌های ازبکی در تعطیلات پیش فصل به سر می‌برد.

گروه «C»

فولاد خوزستان که دومین تجربه پیاپی خود را در آسیا تجربه می‌کند در شرایط آرمانی به سر می برد؛ تیمی با یک بازی کمتر نسبت به نفت تهران و هم امتیاز با استقلال و سپاهان با دو امتیاز کمتر از نفت در کورس قهرمانی لیگ برتر است.

الهلال عربستان که در دوره‌های قبل تیم همیشه آماده‌ای نشان داده است و در سالهای گذشته تجربه حضور در فینال لیگ قهرمانان را هم دارد امسال هم در شرایط تیمی خوبی به سر می‌برد. آبی‌پوشان ریاض با ۱۴ بازی و هشت برد، دو باخت، چهار تساوی، ۲۵ گل زده، ۱۲ گل خورده و ۲۸ امتیاز رتبه سومی را در دست دارد.

السد قطر تیمی که “رائول گونزالس” سابقه بازی در این تیم را دارد و سال گذشته نیز با برخورد به فولاد در مرحله یک هشتم نهایی متحمل شکست مقابل جنوبی‌های ایران شده بود، امسال نیز با گذشت از الوحده امارات به این مرحله رسیده است. این تیم که شرایط بهتری نسبت به سال گذشته دارد، از ۱۷ بازی خود، ۱۲ برد، یک باخت، چهار تساوی به دست آورده است و با ۴۳ گل زده، ۲۲ گل خورده و ۴۰ امتیاز، تیم نخست لیگ قطر است. با توجه به آمار و ارقام السد در فاز هجومی تیم خطرناکی به نظر می ‌رسد .

لوکومتیو ازبکستان دیگر رقیب فولاد در این مرحله به دلیل آغاز نشدن فصل جدید ازبکستان در تعطیلات به سرمی برد.

گروه«D»

تراکتورسازان تبریز که به تازگی سرمربی خود را عوض کرده‌اند و سرمربی فصل گذشته خود در این رقابتها را مجددا بازگردانده‌اند، در گروه راحت‌تری نسبت به دیگر ایرانی‌ها حضور دارند. سرخپوشان تبریز که در لیگ برتر در تعقیب چهار تیم بالای جدول هستند می توانند برای نخستین بار به دور بعد رقابت‌ها صعود کنند.

الاهلی امارات که به نظر شرایط خوبی ندارد، در ۱۶ بازی، شش برد، پنج باخت، پنج تساوی کسب کرده است. الاهلی دوبی در این تعداد بازی ۲۶ گل زده و ۲۰ گل خورده را تجربه کرده‌ و با ۲۳ امتیاز هفتم است.

نسف‌قارشی ازبکستان هم مانند دیگر تیم‌های ازبک در تعطیلات پیش فصل به سر می‌برند.

و اما تیم آخری که به این گروه اضافه شد الاهلی عربستان بود که این روزها در لیگ این کشور چندان حال و روز خوشی ندارد. این تیم در ۱۵ بازی به ۴ برد، ۳ تساوی و ۸ باخت رسیده که این نتایج این تیم را در رده هشتم قرار داده است. با این شرایط به نظر می رسد کار تراکتورسازی با اولیویرا برای صعود از مرحله گروهی چندان سخت نباشد.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ

منبع:isna.ir
به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید